Jak jste se dostala k tomu pořádat akce pro děti?
Tak to ví asi jen Pán Bůh. Já jenom vnímám, že to je něco, co mě baví a něco, co tady můžu po sobě zanechat. Už to bude dvacet let od mé první akce, kterou se mi podařilo zorganizovat. Byl to sraz mých spolužáků od základky. Sice tenkrát šlo o akci běžnou, ale v ten moment jsem zjistila, že mě strašně baví něco zařizovat, obvolávat a tvořit. Postupem času jsem začala organizovat různé narozeniny známých a příbuzných, svou vlastní svatbu, různé obecní akce, no a teď to je tento Dětský den, který je takovým mým vysněným „miminkem".

Do organizace jakých dalších akcí se zapojujete?
Nejprve bych ráda zmínila důležitou věc, kterou je úžasné propojení a funkční spolupráce mezi všemi organizacemi v obci. Sice bydlím v Plaňanech již 10 let, ale za poslední čtyři roky to tady skutečně žije. Neodmyslitelnou zásluhu na tom má náš starosta Martin Charvát, se kterým spolupracuji na organizování čarodějnic. Další akcí, která má v obci již tradici a na které se z části i podílím, je Plaňanské posvícení. Za zmínku stojí i spoluúčast na Čertovském dni a karnevalu. Veškeré tyto akce pro obecní zájmové spolky a organizace moderuji a připravuji program pro děti.

Co vás na tom baví a naopak štve?
Nejvíc mám ráda ten pohled na děti po akci. Vidím, že jsou šťastné a bezstarostné. To je pro mě největší odměnou. No a co mě štve? Nejsem typ člověka, který by se naštvával, takže asi nic. Samozřejmě jsou někdy jedinci, kteří nejsou příjemní na spolupráci, ale nemůžu říct, že by mě štvali, spíš mě to vždycky mrzí a snažím se to zavčasu vyřešit.

Jak dlouho trvalo zorganizovat nadcházející dětský den, kolik lidí a jak se do toho zapojilo?
No, moc dlouho ne (směje se). Sice mám myšlenku zorganizovat Dětský den již několik let, ale až letos po prvním červnu jsem se rozhodla, že do toho chci jít. Takže scházelo již jen oslovit sdružení rodičů s nápadem, rozhodit sítě a bylo to. Teď je týden před akcí a mám již vše hotovo, takže na Vaší otázku zní odpověď, že to trvalo dva týdny. Jinak do akce se zapojilo hodně lidí, kterým tímto velice děkuji! Mohla bych je i jmenovat, ale mám strach, že bych na někoho zapomněla, což bych nerada. Rozhodně ale chci touto formou poděkovat mému manželovi, kterého jsem do celé akce vtáhla a je mi velkou oporou.

Co podle vašeho názoru bude největším tahákem?
Nevím, jestli smím jmenovat, ale určitě to budou akrobati Flying boys a soutěž o vstupenky na Plaňanské posvícení.

Akce v podstatně větším rozsahu a kvalitě, než jsou běžně v okolí, jistě stojí nejen čas a práci, ale i peníze. Jak se vám daří shánět sponzory?
Musím upřímně přiznat, že daří. Víceméně všechny firmy, které jsem oslovila jak v obci, tak i mimo ni, přispěly. Každá dle svých možností – někdy přispěly finančně a někdy materiálně. Jako poděkování mají na akci přislíbenou reklamu, ale také dostaly dva zelené náramky, díky kterým budou mít na akci konzumaci zdarma.

Terezie Marková: 

- 34 let, maminka dvou kluků (sedm a devět let)
- učí na Základní škole Plaňany anglický jazyk a výchovy hudební, tělesnou atd.
- dálkově studuje třetím rokem pedagogickou fakultu, učitelství 1. stupně
- domácími mazlíčky jsou mazlivý výmarský ohař Jack, bílý králíček, tedy králičí dáma Tygřice.
- ráda zpívá, sportuje, má ráda lidi a věří v Boha. Její krédo je: Všechno má svůj smysl, jenom to chce přijít na to jaký