Turnaj se po loňské premiéře odehrál na hřištích 1. ZŠ Český Brod. Předešlých patnáct ročníků hostilo hřiště českobrodského gymnázia.

„Je to již tradiční turnaj,“ řekl za organizátory učitel Jaroslav Kulich. Tentokrát si pro pohár došel tým Kouřimi. Těsně pod vrcholem skončilo družstvo z Býchor.

V turnaji O pohár ředitelky školy se utkala šestice škol z okolí. „Hráli jsme systémem každý s každým a myslím si, že to bylo velice zajímavé,“ vysvětlil Jaroslav Kulich. Dorazily týmy z Českého Brodu, Kolína, Kouřimi, Kutné Hory, Kostelce nad Černými lesy a Býchor.

Diváci mnohdy sledovali vyrovnané nervy drásající boje. „Moc se mi líbil zápas mezi Kouřimí a Býchory. To byl opravdu kvalitní zápas, hrálo se s nasazením,“ rozpovídal se učitel Jaroslav Kulich. V zápase i v celém turnaji nakonec byli úspěšnější hráči týmu z Kouřimi.

V čem byli lepší než jejich soupeři? „Asi měli vyzrálejší mužstvo, hráli s větším zápalem a pan učitel je asi dokázal velmi dobře nabudit,“ přemítal Jaroslav Kulich. Kouřim se tak podle něj z vítězství radovala po zásluze.

Naopak zklamání zavládlo v celku domácích. Ten obhajoval loňské prvenství. „Bohužel letos to vypadalo, že se bojíme míče,“ hodnotil učitel Jaroslav Kulich. Loňský vítěz, pořadatelský Český Brod, nakonec obsadil až čtvrtou pozici. „Těšili jsme se na obhajobu, ale bohužel,“ dodal Kulich.

I přes pád z vrcholu ale hledal ve výkonu domácího mužstva pozitiva. „Moc se mi líbil třeba výkon naší kapitánky Elišky Němcové,“ podotkl Kulich.

Další ročník turnaje O pohár ředitelky školy, tentokrát již osmnáctý, čeká žáky opět za rok.

Martin Šnajdr