Osudy dvou velmi rozdílných postav se protínají na krajnici výpadovky z města. Jejich odlišná životní zkušenost i nátury rozehrály v rozličných scénách sérii vtipných dialogů, které si diváci užívali po celý večer.

„Nikdo tu moc neřeší, zda jsou palčivější krize středního či vyššího věku, nejlepší se jeví jim pořádně vysmát. Výborné výkony obou hrdinek odměnili diváci dlouhotrvajícím potleskem. Atmosféra začátku slavností v kině Svět byla báječná, takže se mnohým ani nechtělo domů," shrnul jeden z organizátorů Aleš Kašpar.

Následující den odpoledne pořadatelé pozvali k divadelnímu zážitku pro změny ty, kteří ještě dlouho krizi středního věku řešit nebudou, tedy děti. Ty se sešly v divadle J. K. Tyla a na jeho zahradě.

Dva loutkářské týmy, českobrodské Brodivadlo a spolek z Havlíčkova Brodu, zahrály dětem Perníkovou chaloupku a Zlatovlásku. U vstupu do divadla si příchozí prohlédli loutky, které vyrobili žáci základní umělecké školy.

„Havlíčkobrodský tým složený ze zkušených, ale i mladých vodičů loutek zahrál klasickou pohádku o Perníkové chaloupce, která dětem brala dech a sklidila zasloužený potlesk. Pak se publikum přesunulo do zahrady a Zlatovláska mohla začít. Tříčlenné Brodivadlo předvedlo pohádku za častého rachotu právě projíždějících vlaků, ale dětem to vůbec nevadilo a herci naopak zakomponovali projíždějící vlak do textu, „…a jaké máš splnit poslední přání, ti řeknu, až projede vlak!" vzpomněla Krystýna Šílová.

Odpoledne nechybělo opékání buřtů na zahradě, kde si děti mohly s loutkami i pohrát.