Nejedná se však pouze o učebny pro studenty, ale jak uvedl ředitel František Pražák, škola otevírá školicí centrum Haas, kde se budou konat i setkání s veřejností a školení pro firmy. Průmyslovka chce navázat také spolupráci se základními školami. V pondělí dopoledne si nové centrum prohlédli zástupci firem, odpoledne pak ředitelé a pedagogové z okolních základních škol.

„Projekt je rozvržený na tři roky. První rok jsme věnovali nákupu,“ vysvětlil ředitel Pražák. Nyní je centrum otevřené pro všechny, kteří mají chuť si vyzkoušet nové technologie a naučit se něco nového.

„Měli jsme už naplánované kroužky pro děti i akce pro dospělé, máme připravené projektové dny, ale trochu jsme termíny museli posunout kvůli covidu,“ poznamenal ředitel s tím že v plánuje kroužek 3D technologií, kroužek robotiky a připravují se také víceboje žáků základních škol, kroužek grafiky a multimédií, workshopy pro veřejnost a komunitní centrum Maker Space, kde si zájemci budou moci pod vedením odborníků vyrobit různé předměty a sdílet své zkušenosti.