V této chvíli se dokončil prostřední úsek a rozjely se práce v úseku od křížení ulic Rimavské Soboty, Masarykova a Bezručova a pojede se až ke kruhovému objezdu u gymnázia. Ten se předělávat nebude, žádné úpravy si podle slov vedení města nežádá.

„Přiznáváme se, první úsek se nepovedl, je reklamovaný. Jedná se o úsek od Benešovy ulice ke křížení Masarykovy ulice s Tyršovou,“ uvedl starosta Vít Rakušan. Řidiči si takřka ihned po jeho otevření na sklonku loňského roku začali stěžovat na zvlnění nově položeného povrchu. A tak radnice tento úsek reklamovala, stavební firma reklamaci uznala a tato část ulice se bude předělávat. „Město za tento úsek nezaplatilo, zaplatí za něj samozřejmě jen jednou, a to ve chvíli, kdy bude dílo předáno tak, jak má být, tedy bez vlnek,“ řekl starosta. „Závady jsme si všimli brzy a reklamovali ji v termínu,“ dodal. Nicméně kvůli předělávce čeká nejen obyvatele sídliště uzavírka části frekventované silnice znovu.

„Mrzí nás to, je to pro obyvatele zátěž, omlouváme se občanům, ale tento úsek se bude muset ještě jednou uzavřít, byť to dočasně znamená úbytek parkovacích míst v lokalitě, kde je každé místo dobré.

Reklamovaný úsek bychom chtěli dělat až po Kmochově Kolínu, o letních prázdninách, tedy v době, kdy přece jen trochu aut ze sídlišť ubyde, protože lidé odjíždí na dovolenou,“ dodal Vít Rakušan.

„Radost z toho nemám. Už jsme se těšili, že bude od těch zmatků s parkováním alespoň trochu pokoj,“ nechal se slyšet Bohumil Bureš. „Ale hlavně, že se to opraví. Prostě to stavební firma udělala špatně, reklamovalo se to a předělá se to. Taky to mohlo dopadnout tak, že nám tu ty vlny na silnici mohly zůstat. A to by bylo hodně blbé, když už se kompletně celá ulice rekonstruuje,“ řekl zase Martin Janeček. „Když je teď Masaryčka od poloviny kvůli opravě kruháku slepá, je tady nebývalý klid, zajíždí sem jen lidé, kteří tu bydlí. Ani by mi nevadilo, kdyby to tak zůstalo,“ usmíval se starší muž.

Nejen obyvatelé sídliště se také už dotazovali, proč v rámci první etapy prací zůstal neopravený jeden malý úsek. „Dodělá se v rámci rekonstrukce kruhového objezdu, práce mají návaznost na obrubníky, chodníky, a tato návaznost se vytvoří až spolu s kruhovým objezdem,“ vysvětlil starosta Rakušan. „Druhý úsek vyšel, tam vlnky nejsou, nic reklamovat nemusíme,“ dodal.