Coby začínající policista se podílel na odhalení tak zvaného Spartakiádního vraha, detailně i s dokumentárními fotografiemi představil Orlické vraždy stejně jako zmizení mladé ženy, z čehož obviněný milenec málem ušel trestu, kdyby pár dní před jeho osvobozením nevyplavala bedna s její mrtvolou. Otřesné pak byly vzpomínky na vraždy či znásilnění dětí.

Na konci zajímavého povídání došlo i na dotazy z publika, které se týkaly třeba sledování detektivek a psaní jejich scénářů, konkrétního doplnění předchozího povídání, porovnání tuzemského a amerického práva a vězení, názoru na propuštění vězněného Kajínka nebo trest smrti.

„Já bych jej v trestním právu nechal jako odstrašující záležitost, když na doživotí odsouzený ve vězení zabije spoluvězně nebo bachaře, už se mu nic horšího, než je to doživotí, stát nemůže,“ odpověděl plukovník.

Ti nejvytrvalejší pak diskutovali ještě po oficiálním skončení setkání.

V měsíci únoru to není jediná beseda ve společenském domě, poslední středu v měsíci přijede Jan Hocek, který zájemce seznámí s unikátním Snowman trekem v Bhútanu.