První letošní studentský ples se koná hned druhý den, v sobotu jedenáctého ledna bude patřit maturantům kolínské průmyslové školy strojírenské. „Zájem maturantů je konstantní, už dnes mají své termíny zadané studenti současných prvních ročníků většiny kolínských škol," upozorňuje Hejduk.

Podle něj první vrchol sezóny nastává tradičně v polovině ledna s plesem Města Kolína, který organizují právě samotní pracovníci společenského domu.

„Snažíme se na první pohled o nemožné dodat tomu bálu lesk a zároveň z něj sundat nálepku snobské sešlosti, kterou dostal coby nástupce někdejšího plesu Pracujících," říká Hejduk a vyjmenovává letošní účinkující: „Netradiční dámská dechovka Járinky se zpěvákem Jiřím Škvárou, kutnohorský taneční orchestr Paragraf 202 se zpěvačkou Janou Bechyňovou, půlnoční host v podobě kapely Kranz přehrávající nesmrtelné písničky Jiřího Schelingera, nestárnoucí kolínské Combo 2 se sólistou Ivo Svatošem, kapela Třehusk hrající staropražské písničky a jazzové místní Kronos Combo, tvořené mladými studujícími muzikanty.

To vše ve všech prostorách společenského domu a k tomu pohybové skupiny, tombola, kterou v současnosti dáváme dohromady a večeře v ceně vstupenky."

Druhým plesem, který zaplní všechny prostory hrajícími soubory a tancujícími včetně restaurace, je až dubnový Jarní bál živnostníků a drobných podnikatelů, hodně osobitý je pak ples pilotů čáslavské letecké základny.

„Letošních bálů je čtyřiadvacet, na poslední chvíli jej pro tento rok zrušili jezdci, již několik let se nekoná oblíbený Fialkový ples a jeho termín pořadatelé nepotvrdili ani letos, po loňském úrazu a malé návštěvnosti se tentokrát nesejdou ani hasiči.

Naopak se na scénu opět vrátil ples Oblastní nemocnice Kolín, na němž loni hráli doktoři i s ředitelem.

Novinkou je Farmářský ples, stálicemi jsou samozřejmě Rybářský a ples Nosatých, pro ty, kteří se vyžívají v náročnějších tanečních figurách připravilo večer Taneční studio Duende," rekapituluje Hejduk s tím, že i na výčtu plesů a jejich návštěvnosti se podepisuje současná horší ekonomická situace některých domácností.