Coby utkání probíhalo jak ono maturitní video, tak následné předtančení. O kulturní vložky se postaraly taneční soubory Easy Dance z Nymburka, kolínský Taneční klub Kocour Modroočko a další místní Fit Studio Energy zkoušející přímo v těchto prostorách.

Poté už měl nastat slavnostní nástup, jenže se zjistilo, že maturant Štěpán si doma zapomněl boty, pro které si zajel, takže nejdříve moderátoři plesu, herci Michal Holán a Michal Čeliš vyzpovídali přítomného influencera, zápasníka a bratra jednoho z maturujících Marka Valáška říkajícího si Datel a poté pronesly několik vět studentky Nikola Havlíčková a Adéla Försterová.

Stejně tak přítomné přivítal a o nástupu těchto studentů do školy s rouškami na ústech pohovořil ředitel školy Dušan Zahrádka. Pak už dorazil obutý šťastný student a mohl začít jak slavnostní nástup, tak následující šerpování z rukou třídní profesorky Heleny Soukupové.

K následnému tanci vyhrával orchestr Echo 91 s nímž si tradičně zazpíval i ředitel Dušan Zahrádka, nechybělo ani půlnoční překvapení spojené se zašlapáváním šerp pro štěstí u budoucí maturity.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Rekonstrukce Královské cesty v Kolíně se blíží ke konci, hotovo má být na jaře

Práce na dlouhodobě uzavřené ulici Královská cesta pomalu míří do finále. | Video: Petr Procházka