Vstupné bude na všechny akce dobrovolné, výtěžek poputuje na nákup dalších prvků na venkovní hřiště.

Oslavy propuknou v pátek 17. června od 17 hodin na hřišti TJ Sokol. Přítomni budou zástupci všech spolků, vedení městyse i zastupitelé. Následovat bude fotbalový zápas Sigel tým versus TJ Sokol, akci doplní hudba a drobné občerstvení, od 18 hodin je v plánu divadelní vystoupení a po něm hudební zábava.

Klauni i jízda na koni

Sobotní program odstartuje na fotbalovém hřišti v 10 hodin dětským dnem s atrakcemi, jako jsou soutěže pro malé i větší děti, trampolína, malování na obličej, skákací hrad, tetování a účesy pro děti, nebudou chybět klauni, jízda na koni a další překvapení.

Ze slavnostního otevření nového parkoviště pro zaměstnance Oblastní nemocnice v Kolíně.
OBRAZEM: Za kolínskou nemocnicí vzniklo nové parkoviště. Je jen pro zaměstnance

Od 14 hodin začne BibiBum - Písničky pro děti, od 15.30 SDH Sokoleč zajistí pěnu a předvede ukázky pro děti. Chystá se opět divadelní vystoupení a večerní zábava, k poslechu a tanci zahraje ECHO91.

Po celý den (od 10 do 16 hodin) si návštěvníci budou moci prohlédnout výstavy k historii spolků i městyse. U skautovny to budou SDH Plaňany, Junák Plaňany, rybáři, Sokolové, myslivci, městys představí svou výstavu na faře Církve československé husitské. Základní škola bude mít den otevřených dveří od 10 do 14 hodin.

V neděli v 9.30 vyrazí slavnostní průvod obcí, v 11 hodin bude nástup spolků na skautovně spojený s dekorováním praporů. Hudbu tentokrát obstará Starostova 12. Od 13 hodin je v plánu posezení s dechovkou, promítání starých fotografií, filmů na velkoplošném plátně, lety balónem a divadelní představení.