Klíčovou podmínkou pro rekonstrukci bylo zabezpečení financí. „Dostali jsme z fondu Rozvoje měst a obcí pět milionů korun na rekonstrukci školky,“ řekl starosta Plaňan Martin Charvát. Spoluúčast městyse činila 800 tisíc korun.

Seznam oprav nebere konce

Co konkrétně bude na školce upraveno? „Zaprvé, zateplí se budova,“ začal vyjmenovávat starosta. „Dále se opraví střecha, vymění se okna a kompletně se vybaví kuchyň,“ řekl Martin Charvát. Jde hlavně o to, aby odpovídalo posledním hygienickým předpisům a hlavně potřebám dětí.

Dojde také na rekonstrukci topení. „Plynový kotel je pět let nový, ale budeme měnit rozvody a topná tělesa,“ upřesnil starosta Martin Charvát.

Rekonstrukce má kromě modernizace budovy přinést také nezanedbatelné úspory. Hlavně co se týká nových oken a zateplení. „Okna byla už na konci své životnosti. Vypadávala z pantů a některá byla i shnilá. To už nyní nebude problém,“ radoval se starosta z blížící se rekonstrukce.

Počet míst se řešil už vloni

Kapacita se ale nebude navyšovat, prý zatím není důvod. „Problém s kapacitou jsme vyřešili vloni,“ naznačil starosta. „Udělali jsme to tak, že jsme ve škole zřídili jednu třídu mateřské školky,“ uvedl Martin Charvát. Celková kapacita tedy činí zhruba osmdesát míst. „To nám stačí,“ odpověděl na otázku, jestli to je dostatečný počet.

Starosta také uvedl, že podle současného demografického vývoje v Plaňanech tuto třídu navíc udrží zhruba pět let. Pak už nebude potřeba. „Pokud se Plaňany nezačnou extrémně rozrůstat, tak bychom se vrátili do původních dvou tříd,“ vysvětlil starosta městyse.