Pro úspěch bylo třeba klást důraz na všestrannost kroužku. Tedy chodit jak k vodě, tak do učebny, účastnit se akcí pro mládež a hlavně o kroužku dávat vědět ostatním. To se v Plaňanech podařilo na výbornou.

Vánoční besídka mladých rybářů byla proto mimořádná. Do klubovny přijel předseda středočeského územního svazu rybářů Dušan Hýbner, vedoucí odboru mládeže Jiří Eichler a PR manažer Roman Vlček, aby dětem předali poukaz na 10 tisíc korun pro libovolnou aktivitu kroužku a poukaz na pět tisíc na volnočasovou aktivitu pro vedoucí kroužku Hanu Purkrábkovou.

Na slavnostní okamžik se v klubovně těšilo osmadvacet dětí. Ty se v první chvíli nemohly dohodnout, kdo si vlastně šek převezme. Brzy také došlo na rozhodování, za co utratit peníze. Nápadů měli mladí rybáři dostatek.

CHTĚJÍ VYRAZIT NA TÁBOR
Někteří by rádi navštívili zvířátka v zoologické zahradě, jiní chtěli navštívit plavecký bazén a užít si fajn den ve vodě. Nakonec se však rozhodlo o úplně jiném využití peněz. „Jsme rybáři, takže pojedeme k vodě," řekla vedoucí kroužku Hana Purkrábková a dodala, že peníze využijí na úhradu rybářského tábora, na který se chystají.

Jelikož se mladí rybáři sešli nejen kvůli předávání cen, ale také vzhledem k blížícím se vánocům, kroužek vypadal jinak než obvykle.
Děti vybarvovaly omalovánky, hrály pexeso i kvarteto nebo skládaly puzzle. „K tomu jsme mlsali cukroví, zobali křupky a popíjeli čaj. Došlo i na dárečky od Ježíška," popsala slavnostní den vedoucí kroužku.

Podle Hany Purkrábkové bylo odpoledne moc příjemné a z odměny mají všichni velkou radost. Jistě si ji zaslouží. Plaňanští rybáři letos třikrát pořádali akci s názvem Ve vodě nežijí jenom vodníci, která k rybařině přilákala další dvě desítky dětí.

Děti se navíc učí nejen v přírodě, ale také pomocí nových technologií. Nedávno prý například opakovaly ryby pomocí videa, internetového testu a formou hry.

Plaňanští rybáři však nebyli jediní, kteří dostali ocenění za skvělé vedení kroužku. Ceny se dočkali také rybáři v Mladé Boleslavi. O prvenství se tak tyto dva oddíly dělí.