Plaňanské posvícení to není jen hudební akce pro dospělé, ale pro každou generaci a dušičku kousek. Zatímco páteční program začíná až v podvečer a je věnovaný zejména milovníkům hudby, sobotní start myslí hlavně na ty nejmenší. Takřka celé odpoledne totiž mohou řádit na dětském dnu, soutěžit, skákat na skákacím hradě nebo tancovat do rytmu písniček skupiny Maxim Turbulenc.

Večerní program pak potěší snad všechny hudební duše. Vystoupí Lucie Bílá, Lenka Filipová, Václav Neckář a večer završí legendární místní kapela Telegraf, jejíž hity si broukají už snad tři generace rockerů.

Neděle je pojatá sportovně a tak trochu duchovně. Odpoledne začne výkopem na fotbalovém hřišti, kdy se představí plaňanský A tým.
Večer se pak program přesune do plaňanského kostela, kde se představí Projekt Salome, aby si místní v nádherném prostředí poslechli písně Karla Kryla.
Také pondělní program začne sportovně. Tentokrát však fotbalové umění předvede Stará garda. O hudební program se pak postará Peter Nagy Revival, své vystoupení opět přiveze Zdeněk Izer a závěr večera bude patři DJ Kofola.

Festival ve své historii také vždy někomu finančně pomáhal. Letos poputuje finanční výpomoc Ondřejovi Vycpálkovi. Ten se o víkendu těžce zranil při fotbalovém zápase s Třebovlí. Doba léčení bude prý trvat asi pět měsíců. „Jako pořadatelé a hlavně Ondrovi kamarádi jsme se rozhodli, že výtěžek z letošního festivalu věnujeme Ondrovi, abychom mu pomohli překlenout období, než se vrátí do zaměstnání," vysvětlil Tomáš Kučera.

Finanční prostředky prý budou sbírat během festivalu, aby mohli přispět také návštěvníci. Základ pro sbírku je 5 tisíc korun, které věnuje právě pořadatel.
Na sociální síti za toto gesto pořadatelů již poděkovala Ondřejova manželka Veronika, která děkuje hlavně za dcerky. „Je vidět, že jsou mezi námi pořád lidé s dobrým srdcem," napsala mimo jiné Veronika.