Běh, jehož heslo zní: Není důležité zvítězit, ale udělat si pořádnou žízeň má podtitul Memoriál Vladimíra Černohorského a startuje v sobotu 5. srpna v 10 hodin z černokosteleckého pivovaru.

První etapa běhu je dlouhá 15 kilometrů a končí v Babicích. Další etapa je o kilometr delší a její závěr bude v Panském dvoře v Dolních Počernicích. Třetí etapa má 11 kilometrů a běžci doběhnou do pivovaru Kolčavka odtud vede do Únětického pivovaru poslední etapa dlouhá 18 kilometrů. Celou trasu je možné absolvovat i na trekovém nebo horském kole jako doprovod účastníků. Celý závod je určený pro čtyřčlenné týmy. Každý ze závodníků poběží jednu etapu, ale je možné běžet také více etap.

Na každém kontrolním stanovišti pořadatelé počkají na všechny běžce a start do další etapy bude hromadný. Pořadatelé každému týmu doporučují doprovodné vozidlo. Doprava mezi startem a cílem totiž není zajištěná.

Na kontrolních stanovištích, na startu a v cíli bude možné se občerstvit.

Závod se pořádá na památku Vladimíra Černohorského, který miloval ženy, pivo, muziku a sport. V rámci vyhlášení závodu v Úněticích dojde k odhalení pamětní desky tohoto muže.

Černokostelecký pivovar se kromě štafetového běhu chystá také na tradiční pochodoběh. Ačkoli se oblíbený závod koná až na konci září, již nyní je pozastavená registrace účastníků. V současné chvíli je totiž přihlášeno 110 týmů. Organizátoři však řeší možnost navýšení. I přes zastavení registrace se hlásí další týmy a jsou v pořadníku prozatím jako náhradníci.