Všichni si tak zpívali Lesbian and Gay Song od slovenské kapely Horkýže Slíže a za malou chvíli skotačili na Chinaski. Snad každý v Dobřichově sepisoval dlouhou stížnost na život a chtěl zrušit svou existenci. V druhé polovině koncertu hosté ploužili na písničku od kapely No Name. „Je to písnička od slovenské kapely beze jména," uvedl Petr Kania známou skladbu Ty a tvoja sestra. Kapelu pak zpěvák představil při hitu na přání, kterým byla písnička s jednoduchým textem Šel pes do lesa a potkal dlažební kostku. Po konci koncertu nastala delší pauza.

To se na svůj koncert chystala kapela Telegraf. Na dobřichovském hřišti bylo čím dál tím více lidí. Kapela dlouze ladila, vyzkoušela část pomalé skladby a začala svůj koncert. Hned po první písničce však koncert přerušil jeden z pořadatelů akce, Aleš Siňor. Ten chtěl zpěvákovi kapely Telegraf, Petrovi Bašusovi poblahopřát k jeho šedesátým narozeninám.

Daroval mu láhev alkoholu a knihu o metalu. To však nebylo všechno. Pořadatelé pro Petra a všechny jeho fanoušky připravili také ohňostroj. „Tři, dva, jedna teď!" odpočítal Siňor. Jenže se nic nedělo. „Doufám, že se nám to povede…" pokračoval a opravdu za chvíli už všichni mohli pozorovat velkolepou hru barev. Bylo znát, že oslavence dárek dojal. Nechtěl dlouho řečnit a raději začal hrát. Posluchači se dočkali všech známých hitů. Na travnaté ploše tancovali a zpívali nejen ti, co s Telegrafem vyrůstali, ale také mladí, kteří kapelu, která hraje několik desetiletí, poslouchají teprve krátce. Telegraf zahrál Potulné hráče, Karin, Křídla andělů nebo Čaroděje snů.