Na Kolínsku jsou pravidelnými příjemci dotací Kolín a Pečky. Nově se však podařilo získat příspěvek i Týnci nad Labem.

Vedení Týnce nad Labem chce za získané peníze pořídit kamerový systém, jak již dříve záměr avizoval starosta města Dušan Žmolil. „Tato částka by pokryla základní zařízení počítače, server, nahrávací úložiště a několik kamer," řekl starosta.

Město zatím plánuje výstavbu tří kamerových uzlů, což je pouze počátek systému. Později by jich mohlo být až patnáct. „Jedna kamera stojí až 80 tisíc, pokud má být kvalitní, není to levná záležitost," vysvětlil.

Rozšiřování kamerového systému chystají i Pečky, které jsou pravidelným příjemcem peněz na boj s kriminalitou. „Chystáme rozšíření kamerového systému o dvě kamery, celkem to vyjde na 320 tisíc korun, protože jsme museli koupit nový server. Starý by to kapacitně nezvládl," řekl starosta Milan Urban.

Další věc, kterou v Pečkách chystají, je osvětlení cyklostezky Pečky Velké Chvalovice. Tamější lokalita je totiž utopená ve tmě a několik chodců tam bylo podle starosty přepadeno.

Peníze částečně využije na kamerový systém i Kolín, který zvažuje přidat kamery do některých vytipovaných lokalit. Město dlouhodobě opravuje kamerový systém, který byl ještě nedávno z velké části nefunkční. Letos získala středočeská města a obce 4,8 milionu korun, což je výrazně více než v předchozích letech.