Lidé si mohli vybrat ze dvou odpovědí na otázku: Jste starostou Peček. Kam byste ve svém městě investovali 10 milionů korun? Peníze hlasující mohli fiktivně použít buď do pořízení nového kamerového systému a zlepšení bezpečnosti ve městě, nebo do kulturních zařízení. Mnozí využili hlasování pomocí barevných míčků, které vhazovali do připravených tubusů. Kdo hlasoval modrým míčkem, chtěl kamerový systém a zlepšit tak bezpečnost města. A kdo žlutým, přál si kulturní zařízení. Po vyrovnaném duelu vyhrála kultura.

Názory některých hlasujících

Radka Šťastná, 50 let: "Investovala bych do kulltury. Žádné vyžití tu není. Naopak vím, že si místní lidé hodně stěžují na poházené stříkačky v parcích a na ulicích."

Jolana Levkiv, 34 let: "Jednoznačně kamerový systém. Největším problémem jsou v Pečkách drogy. Také bych vystěhovala nepřizpůsobivé spoluobčany. A pozoruji pasivitu místní policie."

Veronika Stehlíková, 12 let: "Jsem pro kulturní zařízení. Je jich tu malý počet. Ale na druhou stranu je důležitá i bezpečnost. Částku 10 milionů bych rozdělila mezi obě možnosti rovným dílem."