Město chce například bezplatně poskytnout pozemek pro výstavbu supermarketu, ovšem problém je vtom, že patnáct minut směrem na Prahu se nachází nákupní centrum Černý Most a blízko je i Kolín. „Nějakému obchodnímu řetězci nabídneme parcelu zdarma a pak už záleží jen na tom, jak se rozhodne,“ potvrdil pečecký starosta Milan Urban.

Místní občany však daleko více tíží bezpečnost ve městě. „Bydlíme tu dva roky a úplně nám to stačí,“ rozčilovala se jedna zobyvatelek Peček. Zlepšit situaci se snaží vedoucí obvodního oddělení Policie ČR Miloslav Čihák, jenž o sobě řekl, že je náročný šéf a má svou představu o fungování svého kolektivu. „Každý chce vidět policisty vulicích, ale já je prostě nemám. Navíc nás hrozně zatěžuje administrativa. Kvůli ní častokrát nezbývá čas na prevenci,“ postěžoval si Miloslav Čihák.

Alespoň dílčí úspěch se mu však povedl. „Podařilo se mi přetáhnout velmi schopného kolegu zKolína do Peček. Radnice mi naštěstí jde takzvaně na ruku, takže jsme mu mohli nabídnout byt,“ zmínil Čihák.

Paradoxně však večtvrtečním referendu vyhrála desetimilionová investice do kulturních zařízení, která návštěvníci pečecké roadshow upřednostnili před kamerovým systémem a zlepšením bezpečnostní situace ve městě a jeho blízkém okolí.