Ve čtvrtek 19. listopadu po deváté hodině dopoledne se na Masarykově náměstí v Pečkách polil kanystrem plným benzínu a začal škrtat sirkami. Shodou několika okolností naštěstí nedošlo k tragédii. Podle svědků pomohla i příroda. „Škrtal, ale sirka nechytla. Foukal vítr. Vůbec nevím, kde ten kanystr vzal,“ divila se jedna z přihlížejících.

Největší zásluhu na tom, že se nic nestalo, však mají zaměstnanci Městského úřadu v Pečkách. „Okamžitě k němu přiběhli a povalili ho na zem. Hodili na něj nějakou bundu a drželi ho,“ popsala starší žena, která se z události ještě nevzpamatovala. Muže pak injekcí uklidnila lékařka z místního střediska.

Na místě zasahovaly i všechny složky integrovaného záchranného systému. Hasiči naštěstí zasahovat nemuseli. „Na místo vyjela i jedna naše posádka. Pacient byl poté převezen ke svému obvodnímu lékaři, který nařídil psychiatrickou léčbu,“ uvedla Tereza Janečková ze středočeské záchranky.

Proč k celé události vůbec došlo? Dvaapadesátiletý muž prý chtěl demonstrativně upozornit na dlouholeté sousedské spory. "Muž uvedl, že má problém sesvým sousedem, který trváuž dvaatřicet let,"řekla Věra Žídková, mluvčí kolínské policie.