Pečecký rodák Vladimír Renčín by se 6. prosince dožil 80 let. „My na jeho počest vyhlašujeme rok 2022 Rokem humoru. Nejenom u nás v Pečkách. Vyzýváme všechny ostatní, aby se k nám přidali,“ dodala starostka.

V neděli 12. prosince v Pečkách na Bačově odhalí lavičku Vladimíra Renčína. Bude kulatá a plná skvělých vtipů z dílny známého karikaturisty. „Jenom plánovanou slavnost musíme přesunout na dobu po covidových omezeních. Jakýpak vtip by k tomu asi mistr nakreslil? Nicméně posadit se na lavičku a začíst se do jedinečného humoru samozřejmě můžete od dvou odpoledne,“ uvedla starostka.

Z výstavy železničních modelů v Pečkách.
OBRAZEM: V Pečkách předvedli své mistrovství místní železniční modeláři

Městská rada také na Renčínovu počest vyhlásila soutěž „Pečky bojují humorem“ o nejlepší kreslený vtip. „Doba není zrovna nakloněná srandě, ale Pečky budou bojovat. Kreslete a posílejte vtipy do soutěže až do 28. února 2022.,“ nabádají v Pečkách.

Už ve středu 8. prosincebude zastupitelstvo rozhodovat o přejmenování náměstíčka s lavičkou. Nést by nově mohlo právě Renčínovo jméno. „Další akce k Roku humoru budeme vyhlašovat průběžně a doufáme, že se k nám přidají i další města a obce,“ zakončila starostka.