Pro Alenu Švejnohovou je tak důležité držet se volebního programu, pro který hlasovalo téměř 40 procent voličů v Pečkách, podotkla. To znamená třeba transparentní radnici, kdy hodlají zveřejňovat například uzavření smlouvy. Dojít má i na novou komunikační strategii města, aby občané byli daleko více informováni. „A také aby se měli možnost zúčastnit se na rozhodování o rozvoji města, o jeho budoucnosti,“ podotkla starostka.

Pečky by se tak chtěly vydat například cestou takzvaného rozklikávacího rozpočtu, kdy mohou obyvatelé přehledně vidět využívání peněz města, jako je možné spatřit v některých městech. Stejně tak starostku zaujal projekt e-governmentu, který umožňuje obyvatelům vyřídit na dálku některou agendu. „Zajímá nás to, ale nechceme občanům přidělávat starosti, že si nebudou moci nic vyřídit papírově. Těm, kteří nejsou zvyklí věci řešit papírově, bychom rádi vyšli vstříc,“ řekla.

'Město bez toho nemůže být'

Jasno má nové vedení města i v tom ohledu, co chce v dalším období vybudovat: třebaže je jasné, že právě tato zvažovaná investice bude přesahovat jedno volební období; jde o vybudování severního obchvatu Peček. „To je naše investiční priorita, začít na tom pracovat. Je ale zřejmé, že to nebude úkol na čtyři roky, trvat to bude déle, ale město bez toho nemůže být,“ řekla.

Vedle toho se chce nové zastupitelstvo zabývat podporou spolkového a sportovního života ve městě. Město by mělo být místem, kde bude radost trávit volný čas, míní nová starostka. „Chceme podpořit sport, volnočasové aktivity,“ podotkla.

Stejně tak chce myslet na seniory. „To je velké téma. Máme tu pečovatelský dům, otevírá se tu i soukromý seniorský resort. Rádi bychom udělali město přátelské seniorům,“ uvedla. V praxi by to mělo znamenat dostupnost lékařské péče, bezbariérové město i pořádání událostí, které budou mezigenerační, dodala nová starostka Peček Alena Švejnohová.