Tentokrát to vypadá, že by Pečky mohla řídit žena. Lídryní nejsilnější strany v komunálních volbách byla Alena Švejnohová z uskupení SNK Naše Pečky. Její kandidatura na starostku Peček platí, uvedla.

Co se týká postu místostarosty, situace bude zajímavější v tom, že Pečky budou mít pravděpodobně dva místostarosty. V poslední době byl pouze jeden. „Máme spoustu nových plánů, myslím, že bude účelné to takto udělat. Přijde nám, že pro zavedení nových věcí by jeden místostarosta nemusel stačit,“ uvedla Alena Švejnohová.

O jaké projekty konkrétně půjde a jakou roli v tom bude hrát personálně posílené vedení města, se ukáže na ustavujícím zasedání zastupitelstva.

Koaliční smlouvu pro další čtyřleté volební období podepsala uskupení a strany SNK Naše Pečky, ČSSD a Pečky Pečákům. Koalici strany uzavřely podle Aleny Švejnohové kvůli programové shodě.

Dosavadní starosta Milan Urban v letošních komunálních volbách již nekandidoval, z politiky odchází po dvanácti letech. „Důvodů je hodně, ale bude mi šedesát devět let. Už musejí přijít mladší,“ řekl s úsměvem končící starosta ještě před komunálními volbami.