Hlasovat tak může každý a nabídka je vskutku pestrá. Mezi postupujícími nápady jsou například workooutové hřiště, houpačky, obnova věžních hodin, naučna stezka či letní kino. Který projekt bude zrealizován je už jen na samotné veřejnosti, v počátku jich bylo víc jak osmdesát.

„Celkem přišlo 83 nápadů na zlepšení či oživení města. Mnoho nápadů se opakovalo, či mělo společný směr, a tak se velmi dobře ukázalo, co je potřeba ve městě nejvíce řešit,“ uvedl Petr Steklý za Lepší místo, které projekt odstartovalo.

Díky akci Lepší Pečky se samotní občané mohou zúčastnit na zlepšení společného prostoru ve městě. „Spolupodílet se na tváři veřejného prostoru je právem každého občana a nemělo by být zanedbáváno. Proto podporujeme participaci a budeme rádi, když veřejnost podpoří svými hlasy nápady, které zaslali naši spoluobčané a sousedé. Máme radost, že tolik lidí se o dění v našem městě zajímá a děkujeme za všechny přišlé nápady,“ doplnila Blanka Kozáková, místostarostka Peček.

Hlasovat o nejlepší nápad lze až do pátku 31. května na webových stránkách Lepšího místa. „Již v pondělí 3. června se tak dozvíte prostřednictvím sociálních sítí a následně také na webové stránce projektu a v Pečeckých novinách, jak se nápady ve veřejném hlasování umístily a které všechny budou realizovány," naznačil Petr Steklý z Lepšího místa.

„Realizaci vítězných nápadů financuje město Pečky.  Organizaci projektu financuje město Pečky, spolu s Místní akční skupinou Podlipansko a firmou Kenast. Především díky nim tento projekt rezonuje a hýbe nejen městem, ale i blízkým okolím. V následujících měsících se pak Pečky stanou o něco lepším místem k životu,“ uvedl na závěr Petr Steklý.