Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pečečtí znají prvotní návrh revitalizace

Pečky - Pečečtí zastupitelé mají k dispozici první hrubý nástin nové podoby městského parku. Svými slovy to potvrdil místostarosta města Milan Paluska. „Viděli jsme prvotní studii,“ řekl s tím, že vedení města zatím nemá ke studii, která mapuje silné a slabé stránky parku, připomínky od zastupitelů k dispozici. Ti mají možnost se vyjádřit v následujících dnech.

5.10.2017
SDÍLEJ:

Lesopark v Pečkách.Foto: Deník / Mašínová Lucie

„V současné chvíli čekáme hlavně na dendrologický posudek,“ vysvětlil Milan Paluska. Podle jeho slov je důležité hlavně v parku nahradit vykácené stromy za jiné. Zdůraznil také, že v projektu se určitě odrazí přání občanů nekácet stromy na úkor parkovací plochy.

Osobně si místostarosta města, který bydlí nedaleko parku a denně jím prochází, myslí, že předložená studie je velká vize za hodně peněz. „Jde hlavně o to, aby byli nahrazené vykácené stromy a lidé mohli park denně užívat,“ připomněl.

Podle jeho slov bude revitalizace parku ještě během na dlouhou trať. Poté, co se k první verzi vyjádří zastupitelé, bude tato verze podle připomínek upravena.

Vedení města počítá také s tím, že k připomínkování studie bude přizvaná také veřejnost. Ta se k parku již vyjádřila na veřejném zasedání a také sepsáním petice, která si nepřeje další kácení stromů v parku.

„Za občany města doufám, že dojde hlavně k vysázení nových stromů náhradou za vykácené,“ řekla Lenka Třísková. Podle jejích slov z neoficiálních zdrojů ví, že za posledních devět měsíců šlo o 60 dřevin a zatím nebyla vysázená žádná náhrada.

„Těší mě, že se zvedl zájem veřejnosti o připravované změny pečeckého parku,“ řekl Michal Müller, který je prý rozhodně proti budování parkovací plochy v městském parku.

Petice

Občané sepsali petici, kterou chtějí vyjádřit svůj nesouhlas s kácením stromů a parkovištěm na úkor zeleně. Petice je k dispozici v lékárně na náměstí a v obchodě s pečivem U Žaludů. Zatím svůj názor vyjádřilo přes 200 obyvatel.

Lidé podepsaní pod peticí žádají o upřednostnění veřejného zájmu zejména ze tří důvodů, které v petici také uvádějí. Jde o fakt, že Pečky neobklopují žádné lesy a lesopark je jedinou větší zelenou plochou v okolí. Dále odkazují na to, že jde o oázu klidu, kde si hrají děti a obyvatelé si park vybírají jako cíl svých vycházek a v neposlední řadě poukazují na fakt, že parkoviště lze vybudovat v proluce u lékárny.

Autor: Lucie Mašínová

5.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

KRIMI MIX: Ukradli peníze, maso i jízdní kolo

Kolín - Přinášíme vám krimi zprávy z Kolína.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

Kouřim - Zdravotní středisko v Kouřimi bylo velkým tématem letošního roku. Vedení města se rozhodovalo, zda zázemí pro lékaře vybudovat přímo na historickém náměstí nebo raději v těsné blízkosti základní školy. Vedení města a zastupitelé nakonec pro případnou výstavbu zdravotního střediska ve města zvolili variantu v ulici Čs. armády s byty.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Kolín - Představujeme vám dvě třídy ze Základní školy v Plaňanech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení