Rozhořčení pacienti jsou se situací vyloženě nespokojení. „Potřebují tu zaparkovat staří lidé, kteří nemohou parkovat stovky metrů od nemocnice,“ rozzlobila se obyvatelka Kolína.

Zoufalý nedostatek volných míst tedy nutí řidiče ke kreativnímu parkování. To ale nenachází pochopení u kolínských strážníků. Za špatné stání, kdy je autu namontována botička, může pokuta dosáhnout až dvou tisíc korun. Je to ale na konkrétním posouzení strážníků.

Nespokojení řidiči argumentují, že značka zakazující stání tam není a tudíž si mohou zaparkovat, kde chtějí. To ale není pravda. „Ze zákona je dáno, kde auto může nebo nemůže stát. Není to jenom o značce,“ vysvětlil Viktor Prokeš. Připouští ale, že parkovacích míst je poblíž nemocnice málo.

Na jaké výmluvy policisté nejčastěji naráží? „Ono to nejsou výmluvy. Nejčastěji se prostě ptají, kde jinde to měli nechat,“ vylíčil své zkušenosti. Podle něj jsou aut plné všechny okolní ulice. „Řešíme jak zákazy stání a zastavení, tak stání na zeleni nebo na točně autobusu,“ popsal každodenní zkušenosti Viktor Prokeš. Problém prý nastane, když řidiči zaparkují před vjezdy do garáží. „Někdo potřebuje naléhavě vyjet a už je problém,“ uvedl.

Podle jeho slov se podobné problémy s řidiči řeší prakticky denně.