Mluvčí českobrodské radnice Petra Ištvániková připomněla, že v centru města mají řidiči nárok na první hodinu parkování zdarma. Je však třeba použit parkovací kotouč s nastaveným časem příjezdu nebo si bezplatně vytisknout lístek z parkovacího automatu – a ve voze je vložit na viditelné místo. Za každou další započatou hodinu parkování v centru města se platí dvacet korun.

Parkovací kotouče si mohou řidiči koupit v informačním centru na náměstí Arnošta z Pardubic 1 nebo v pokladně radnice na náměstí Arnošta z Pardubic 56. „Využít lze samozřejmě i parkovací hodiny koupené kdekoli jinde,“ připomněla Ištvániková.

Od ledna do konce dubna řešila městská policie v zóně s dopravním omezením v centru 182 přestupků, 49 z nich řešili domluvou a 29 oznámili správnímu orgánu. Další 104 řidiči dostali pokutu, celková částka přesáhla 31 tisíc korun.

Strážníci mají na starosti také obsluhu parkovacích automatů. Letos v lednu v nich bylo vybráno zhruba 24 tisíc korun, v únoru 49 tisíc, v březnu 40 tisíc a v dubnu 67 tisíc korun. „Parkovací karty na městském úřadě vydávají odbor dopravy a obecní živnostenský úřad,“ připomněla Ištvániková a dodala, že v letošním roce bylo zatím vydáno 101 parkovacích karet pro lokalitu I a dalších 250 pro pro lokalitu II.

Na českobrodských P+R parkovištích u vlakového nádraží a v ulicích Klučovská a Krále Jiřího platí řidiči prostřednictvím parkovacích automatů. „Doba stání do dvanácti hodin od příjezdu je za deset korun, doba stání nad dvanáct hodin, nejvýš však čtyřiadvacet hodin stojí dvacet korun a doba stání za každých dalších započatých čtyřiadvacet hodin sto korun,“ doplnila mluvčí městského úřadu.

Připomněla, že v Klučovské ulici a vedle nádraží v ulici Krále Jiřího byl instalován nový systém umožňující bezhotovostní úhradu parkovného. U výjezdových bran lze tedy platit i bankovními kartami.