Dílko provede čtenáře všemi epochami vývoje spolku kolínských šermířů. Od prvních let existence skupiny, kdy se její členové s nadšením pustili do pořádání rekonstrukcí historických bitev, až po současná, zralá léta, kdy spolupracují s mnoha muzei, hrady, zámky a dalšími institucemi.

close Obálka nové knihy Obrazem jedné historie od Miroslava Horáčka. info Zdroj: Skupina historického šermu Páni z Kolína zoom_in Obálka nové knihy Obrazem jedné historie od Miroslava Horáčka. Kniha je částečně i výpisem událostí z mnoha kronik, jelikož jsou zde převyprávěny nejzajímavější události z dějin souboru. Děj začíná již v devadesátých letech, kdy se u Miroslava Horáčka, zakladatele a dosavadního vedoucího spolku, stala historie životní prioritou. Od roku 1991, kdy skupinu zakládá, prochází tento spolek z města na Labi neustálým vývojem.

„Toto dílo je nejen poděkováním Kolínu za podporu souboru, je také věnováno všem zájemcům o tento druh české kultury, věrným divákům, ale i střípkem z historie uplynulých let a vzpomínkou na ty, kteří již nejsou mezi námi, ale jejichž stopa se zapsala nesmazatelně do paměti skupiny historického šermu Páni z Kolína,“ řekl autor.

Knížka mapuje nejen celý vývoj skupiny, ale i zajímavosti z vystoupení u nás i v zahraničí, zajímavosti z vystoupení, těžkosti počátků souboru, perličky z natáčení více jak 40 snímků atd. „Tak trochu jsme si ji nadělili pod stromeček, neboť v soupisu natáčených filmů, dokumentů, seriálů a pohádek je v ní i soubor fotografií  z nové české pohádky režiséra Karla Janáka - Jak si nevzít princeznu, kterou jsme s ním letos natáčeli a která bude mít premiéru na ČT o Štědrém dni,“ směje se Miroslav Horáček.

Publikace na křídovém papíře a  s pevnou vazbou obsahuje přes 100 barevných fotografií a má 176 stran. Tiskem vyšel jen omezený počet kusů, kterým Páni z Kolína chtěli potěšit nejen své nejbližší, ale i zájemce z řad okolí a milovníky historie. Knížka je k dispozici jen za cenu nákladů, tedy 200 korun, objednat si ji lze na emailu mirekhoracek71@seznam.cz.