V Kolíně se vzpomínka na zesnulé odehraje 2. listopadu od 14 hodin, kdy budou moci lidé přijít zavzpomínat na zemřelé do obřadní síně kolínského hřbitova. Mše svatá v kostele Nejsvětější Trojice v Kolíně se odehraje od 8 hodin.

V chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně se odehraje dušičkový koncert - Requiem Guiseppe Verdi v podání Cantores cantant, tedy smíšeného pěveckého sboru ZUŠ Františka Kmocha. Vystoupí Tereza Hořejšová jako soprán, Irina Rurac jako alt, Onebae Cho jako tenor, Jaroslav Potočka jako bas, Petr Hostinský bude hrát na varhany. Sbormistr je Jakub Hrubý.

V Klubu seniorů v Kolíně se ve čtvrtek 31. října od 13.30 hodin odehraje událost pro seniory, kdy budou tvořit výzdobu na dušičky, ale současně si budou povídat o i samotné tradici Památky zesnulých.

Na Českobrodsku se v sobotu 2. listopadu odehraje vzpomínka na všechny zemřelé například v Tismicích od 10 hodin v Lstiboři od 17.30 hodin.

Na Pečecku se 2. listopadu bude konat mše v kostele sv. Václava v Pečkách od 9 hodin ráno. Odpoledne budete moci přijít na mši u příležitosti památky zesnulých do plaňanského kostela sv. Jana Křtitele od 15 hodin, v Chotouni do kostela sv. Prokopa od 16.30 hodin.