Někteří ale ještě budou chvíli vyčkávat, řekl. „Je ale pravda, že někteří přijíždějí až od září, jsou na to naučení, že ovoce má být pořádně zralé,“ říká.

Lidé přicházejí nechávat si pálit švestky, jsou ale také první hrušky a podzimní jablka. Na Kolínsku se podle jeho slov daří také meruňkám, které lidé pěstují. „Nedaleko na Janovicku ale meruňky nejdou, jsme 420 metrů nad mořem, to je vysoko. To se spíše daří jablkům, hruškám, švestkám,“ řekl k regionálním rozdílům.

Pokud si chcete nechat vypálit litr padesátiprocentního destilátu, připravte se, že budete potřebovat víc ovoce, než jenom pár kusů. „Když chcete kořalku z jablek nebo hrušek, tak potřebujete zhruba patnáct kilogramů na litr padesátiprocentního destilátu,“ vysvětlil.

Zatím je podle jeho slov těžké odhadnout, jaká sezona bude. „Teprve to začíná, těžko odhadnout, stává se, že kvůli suchu ovoce padá,“ podotkl. Přesto by ale úroda měla být lepší než vloni. „Letošek lepší bude určitě, minulý rok vše zmrzlo, to žádné ovoce nebylo,“ řekl Pavel Drahota.

Třebaže zájem lidí o pálenku se dá očekávat větší než vloni, nějaké další kapacity nemusela pálenice zařizovat. „Kapacitu jsme zvětšovat nemuseli a určitě nehrozí, že bychom nestíhali,“ dodal.

Radmila Dridi z pálenice Berry Servis, která sídlí v Břežanech II u Českého Brodu, řekla, že nejvíce lidí nyní přichází se švestkami. „Letos budeme brát jablka i hrušky. Letos je ovoce hodně, i přesto, že je hodně sucho,“ podotkla.

Letošní sezona tak vypadá nadějně. „Jen to ale nezakřiknout,“ řekla rychle.

Ani tato palírna nemusela nijak navyšovat kapacitu. „Budeme vše zvládat, jak se začnou odpalovat třešně, tak se bude kapacita postupně uvolňovat,“ vysvětlila. Kapacita palírny je ale podle ní větší, než co by lidé mohli najednou přinést.

Michal Aron z pálenice Kácovka – podle svého sídla v Kácově – říká, že letos je doopravdy ovoce dříve. Kvalitní byly třešně, i meruňky, ale podle jeho slov je třeba hlídat, zda je ovoce zralé. „Lidé vozí švestky, na stromech ho je poměrně hodně, ale kvůli suchu padá. Lidé mají strach, tak ho vozí, ale někdy to je nedozrálé. Jsou samozřejmě ranější odrůdy vhodné k pálení, ale v průměru je to ovoce nedozrálé,“ vysvětluje.

Kapacity nebylo podle jeho slov nutné navyšovat ani v Kácově. „Ještě se nám za patnáct sezon nestalo, že bychom kapacity naplnili,“ řekl se smíchem.

Aktuálně tak pálí třešně a meruňky, potom se bude blížit doba podzimního ovoce. Největší zájem celkově je o pálenku z jablek. „Je to krajem, rostou tu jablka, hrušky, švestky. Letos byl ale abnormálně velký zájem o třešně, skutečně se jich sbíralo hodně,“ podotkl.

Oblíbené ovoce na pálenky z Kolínska
- jablka
- hrušky
- švestky
- třešně
- meruňky

Kolik ovoce na litr jablkovice?
Pokud máte rádi jablkovici a rádi byste si ji nechali vypálit, podle Pavla Drahoty budete potřebovat zhruba patnáct kilogramů jablek na jeden litr padesátiprocentní pálenky.

Pozor na zralost!
Třebaže se může stát, že ovoce dozrává dříve kvůli abnormálně vysokým teplotám, případně začíná padat kvůli suchu, podle Michala Arona je třeba kontrolovat, zda je zralé k pálení. Některé odrůdy jsou ranější a zralé, to ale nemusí být případ všech.