Petr Steklý za občanské sdružení Prostor řekl, že má spoustu skvělých představ. „Jedna z novinek by měla být scéna uvnitř chrámu sv. Bartoloměje," řekl. Po komorním koncertu vážné hudby by následovalo vystoupení známého zpěváka Petra Hapky.

Přijet by mohl také Kašpárek v rohlíku

Známou kapelou, se kterou Petr Steklý také vyjednává, je například Kašpárek v rohlíku. Co se týká dechovkové části hudebního festivalu, počítá se také se zahraniční návštěvou. „Rádi bychom, aby přijela zahrát balkánská a rumunská dechovka," prozradil organizátor.

Nezapomene se ani na moderní kapely, které by mohly přitáhnout zájem mladých návštěvníků. „Snažíme se získat jednoho známého českého písničkáře, další kapely jsou v jednání," řekl Petr Steklý, další možné interprety ale už neprozradil.

Kromě hudby coby duševní stravy se prý budete moci těšit i na úplnou novinku. Poslední den Kmochova Kolína totiž bude přát jedlíkům. „Bude to neděle plná dobrého jídla a pití," prozradil organizátor.

Jubilejní ročník by měl být jedinečný

Vizi padesátého Kmochova Kolína si pochvalovalo i vedení města. „Ambice organizátora tu jsou, měli by přijet zajímaví hosté, tento ročník by měl být naprosto nesrovnatelný se všemi předcházejícími," řekl Vít Rakušan, starosta Kolína.

Jubilejnímu ročníku by podle slov starosty měla předcházet reklamní kampaň i v jiných městech, nejen v Kolíně. „Kmochovu Kolínu návštěvnost stoupá, stejně jako počet prodaných vstupenek, není to tak, že lidé o festivalu z města prchají," řekl.

Minulý ročník prodělal 300 tisíc korun

Festival byl poslední ročník v červených číslech, organizátor měl podle vedení města ztrátu 300 tisíc korun. Tu ale podle slov radnice neplatila městská kasa, ale organizátor občanské sdružení Prostor. „Chceme udělat dopředu finanční rozbor, abychom nebyli v nejistotě, kdo co bude platit," řekl Vít Rakušan. Čtyřmilionová investice tedy stačila na 49. ročník, pomůže i 50. Kmochovu Kolínu, město ale prý nebude dělit částku na dvě poloviny, více by mělo investovat do jubilejního ročníku. „Z dotace se dají koupit věci, které městu zůstanou a použijí se při dalších akcích, může se jednat například o výzdobu města," řekl Jan Pospíšil, místostarosta.