Budova slouží jednak jako ubytovna pro zaměstnance TPCA, kromě toho budou moct společenský sál využívat místní lidé pro plesy a podobně.

Starosta Bohuslav Machůrka při oslavách deseti let TPCA v Kolíně vzpomínal na historii spolupráce automobilky a obce. „Osobně si myslím, že TPCA obci velice prospělo. Kdo projíždí Ovčáry, tak vidí ty změny, ať už opravené domy, silnice, nové dětské hřiště za čtyři miliony korun, které jsme budovali částečně z dotace," řekl.

Obec dále postavila třeba nové kabiny na fotbalovém hřišti, opravila školu za 25 milionů korun a podobně. „Kdyby to měl člověk sečíst, tak by si musel pomáhat kalkulačkou," zasmál se.

Přinesla automobilka podle něj Ovčárům také nějaké negativní jevy? Starosta si myslí, že ne. „Možná jen, když se budovala továrna, tak ubyla spodní voda tím, jakým způsobem se vrtalo, když se dělaly základy. Vzpomínám si, jak rozebírali kopec, protože potřebovali rovnou plochu pro továrnu. V tomto ohledu jsme zažili třeba otřesy, když se stavělo. Jiné negativní věci nevidím, spíše pozitivní," zamyslel se.