VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Titul Missis ČR si Edita Burešová nadělila ke svým narozeninám

Velký Osek - Vítězkou 15.jubilejního ročníku Missis České republiky se stala Edita Burešová zVelkého Oseku. Sčtyřletým synem Tomáškem uspěli vklání deseti nejkrásnějších maminek republiky.

25.2.2008 2
SDÍLEJ:

Vítězka soutěže MISSIS 2008 Edita Burešová se synem Tomášem.Foto: Archiv Profilu

Finále se konalo vsobotu 23.února vchomutovském divadle, vden jejích narozenin.

Od středy minulého týdne strávila rodina Edity Burešové čas vChomutově. Protože má ještě druhého patnáctiměsíčního syna, zapojily se do hlídání vmístě akce ibabička. „Nechtěla jsem nechat své malé dítě doma. To by bylo smutno jak mně, tak malému. Navíc tu byly komplikace shlídáním,“ vysvětlilaEdita.

Před finálovým večerem probíhaly nácviky, kvůli televiznímu vysílání byly preciznější. Účastnice asi nejvíce zaskočila tajná disciplína, ve které měly ženy samostatně bez partnera a hudby tančit valčík a vést nahlas vnitřní monolog. „Naštěstí realita sobotního odpoledne byla jiná,“ smála se vítězka. Valčík se sice tančil, ale smoderátorem Martinem Dejdarem. Edita jasně hodnotila: „Byl báječný, všechny nás vrozhovoru podržel. Pobavilo ho imoje přiznání, že já spíš než valčík teď tancuji doma kolem svých tří chlapů.“

Kromě tajné disciplíny nechybělo stěžejní vystoupení sdětmi a módní přehlídka dětí vkostýmech. Edita sTomíkem měli připravenou písničku Tu kytáru jsem koupil kvůli tobě a převlek, kde Tomášek představoval svoje oblíbené slůně. „Původně měl být za tygra, ale Tomík si to na poslední chvíli rozmyslel. Dokonce sám došel za panem režisérem, jestli může být sloník místo tygra,“ vyprávíEdita.

Slůně přineslo štěstí, osecká dvojice slavila úspěch. Ato ipřesto, že konkurence byla vChomutově obrovská. To potvrdila sama Edita: „Proti českému finále se úroveň skutečně zvýšila. Všechny maminky měly vystoupení krásně připravené. Když jsem to viděla, nemyslela jsem si, že vyhrajeme.“ Proto iTomíka rodina připravovala na variantu, že nezvítězí. „Říkala jsem mu, že jsme už vyhráli minule včeském kole, teď že dárky dostanou jiné děti. Nechtěli jsme, aby ztoho byl smutný, kdyby to nevyšlo. Pochopil totiž znácviků, že to není jenom vystoupení ale soutěž,“ vysvětlila Edita. Ale podařilo se. „Missis České republiky pro letošní rok je Edita Burešová se synem Tomáškem zVelkého Oseku,“ zaznělosálem.

Co to přineslo? Radost, zkušenosti, zážitky pro zúčastněné a finanční prostředky pro potřebné. Akce má charitativní záměr. Jenom korunku se podařilo vydražit za sedmdesát tisíc korun. Očástku vybraných 365000 korun se dělí dětské domovy a diecéze.

Autor: Dana Zářecká

25.2.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie.
14

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Druhý den voleb do poslanecké sněmovny - Bylany
8

Volby 2017 v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

OBRAZEM: Druhý volební den na Kolínsku

Kolínsko - Také druhý den voleb do poslanecké sněmovny provázela na Kolínsku hojná účast voličů. Přes 50 % hlásily volební komise v sobotu dopoledne v Polepech, Zásmukách, Doubravčanech a řadě dalších míst.

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Kolín – Téměř devět měsíců cestoval kolínský Marek Jelínek s kamarády na koloběžkách patnácti zeměmi od Mexika přes Nikaraguu a Kostariku až po Bolívii, Argentinu a Brazílii.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

Kolínsko – Nečekaný zájem voličů zaznamenali ve volebních místnostech na Kolínsku. Aby lidé mohli dát hlas svým kandidátům do poslanecké sněmovny, vyrazili k volbám ještě dříve, než se volební místnosti otevřely.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení