To nám potvrdil také řidič Robert T., který touto trasou projíždí z pracovních důvodů. „Přes mostek v Doubravčanech jezdím často, ale uzavírka mě překvapila," řekl Robert T., který Doubravčany chtěl projet první den uzavírky, o které neměl ani tušení. Ačkoli okolí celkem dobře zná, byl prý zmatený. „Objízdná trasa nebyla značená, přitom most byl už uzavřený," poznamenal řidič Robert.

Podle něj nezazmatkoval v tu chvíli jen on, ale také ostatní řidiči, které v místě potkal. „Nakonec jsem cestu přeci jen i bez navigace našel. Ti, co to tu neznají, však měli určitě mnohem větší problém než já," konstatoval.

Druhý nebo třetí den uzavírky prý již oranžové cedule značící objízdnou trasu instalované byly. „Trochu pozdě, myslím si," nezapomněl řidič Robert poznamenat fakt, že objízdné trasy by měly být značené včas.

Osobní auta se ještě otočí poměrně dobře, ale co měl dělat takový kamion, který tudy chtěl projet a kvůli neznačené uzavírce se musel otočit?

Uzavírka byla hlášená dopředu, jenže řidiči, kteří nesledují web města Zásmuky, o plánované uzavírce nemuseli vůbec tušit.

Navíc dopravní značení objízdných tras mělo být podle oficiálního vyjádření Jiřího Pechara, starosty Zásmuk, v předstihu zajištěno investorem.

Komplikace však s uzavírkou nenastaly pouze řidičům, kteří musejí absolvovat dlouhé objízdné trasy, ale také autobusům. Tedy cestujícím, kteří projíždějí svým spojem přes Doubravčany. Jedná se i o studenty, kteří dojíždějí do zásmucké základní školy z nedalekých vesnic.

Změny jízdních řádů se týkají autobusů Pražské integrované dopravy s čísly 381, 409, 421, 492. Malé úpravy se však nevyhnuly ani autobusu 230039 ze Zásmuk do Kolína, a to vzhledem k návaznosti na linku číslo 381.

Některé spoje tak budou v Zásmukách na náměstí čekat deset minut, některé se zdrží dokonce půl hodiny.

A jak vypadají objízdné trasy? Ty jsou určené dvě. Jedna je pro vozidla do 7, 5 tuny a druhá pro vozidla těžší.

Automobily do 7,5 tun jezdí před Ždánice, Lhotky, Radlice, Horní Kruty, Přestavlky, Újezdec. Dále Staňkovicemi, Uhlířskými Janovicemi, Jindicemi přes Červený Hrádek a Poďousy, kudy se dostanou zpět na silnici I/2. Celková délka této objízdné trasy je 31 kilometrů.

Ačkoli se tato trasa zdá poměrně dlouhá, trasa pro nákladní automobily nad 7,5 tuny je ještě o něco delší.

Nákladní vozy by měly ve směru od Prahy sjet ze silnice první třídy už u Kostelce nad Černými lesy. Dále by tato auta měla pokračovat přes Krupou na silnici I/12 a po ní dále až ke křižovatce se silnicí I/38. Dále pokračovat právě po této silnici.

Vozidla, která směřují zpět do Zásmuk, jsou vedená po silnici II/125 přes Kbílek, Kořenice a Pučery k silnici I/2. Ostatní silnici budou pokračovat po silnici I/38. Celková délka této objízdné trasy je 47 kilometrů.