„Město Kolín přehodnotilo navrženou etapizaci a závěrečnou etapu přesunulo na letošní rok jako jednu z prioritních investičních akcí,“ vysvětlil místostarosta Michal Najbrt.

Hlavním důvodem a cílem zkrácení celé rekonstrukce bylo navrátit domov co nejdříve do plného provozu, a tím pádem i zajistit poskytovanou službu pro seniory vlastně už o rok dříve. Pracovalo se v celém objektu, tedy jak ve společných prostorách, tak v jednotlivých pokojích i v zázemí pro zaměstnance, došlo i na výměnu evakuačního výtahu. V objektu nechybí prádelna.

Nově zrekonstruované pokoje, jichž je osm jednolůžkových a šest dvoulůžkových, jsou vybavené polohovacími postelemi, nočním stolkem, polohovacím křeslem, skříněmi, kuchyňským koutem, ledničkou a hygienickou buňkou.

„Na jednotlivých podlažích se nachází atria pro posezení, hojně využívaná společenská místnost, ordinace a prostory pro rehabilitaci. V letních měsících senioři využívají venkovní terasu s příjemným posezením,“ upřesnil místostarosta.

Veškeré úpravy, které trvaly 11 měsíců, podle slov místostarosty směřovaly zejména ke zvýšení komfortu jak klientů, tak i zaměstnanců domova, kterých je celkem 18.