Do doby otevření by již měla fungovat i část obchodů v nádražní hale, do konce roku pak všechny. Cestující tam naleznou drogerii, restauraci, kavárnu a další. Poprvé se také v budově zavede non stop úklidová služba.

„Před nádražím jde o městské plochy, celý prostor se čistí a současně na části asi 500 čtverečních metrů budeme zkoušet impregnaci, která vydrží několik let a mělo by díky ní být mnohem jednodušší čištění,“ uvedl kolínský starosta Michael Kašpar.

Obnovou nádražní haly ale věci nekončí. Správa železniční dopravní cesty potvrdila, že pokračuje v přípravě výstavby podchodu. Mohlo by se začít do dvou až tří let.

Město plánuje ve Starokolínské ulici vybudování parkoviště, které by bez podchodu pozbývalo smyslu. Kromě parkoviště by mohl v budoucnu u nádraží vzniknout i parkovací dům. Radnice by na něj ráda získala peníze díky ITI metropolitní oblasti Prahy, do které ovšem Kolín v současné době není zařazen.

Aktualizace oblasti proběhne v roce 2021. „Takže nyní usilujeme, aby tam Kolín byl. Například Český Brod tam je, může čerpat peníze, a přitom časová dojezdová vzdálenost z Kolína do Prahy je kratší,“ poznamenal starosta.