„Při silném větru spadl na střechu kapličky velký strom. Původně to vypadalo, že to bude pouze díra ve střeše, ale hnula se celá vazba – to znamená, že odešly krovy i horní zvonička,“ uvedl starosta obce Ivan Kašpar, s tím, že bylo velice složité sehnat v letních měsících firmu, která by jim to hned opravila. Nakonec se to obci podařilo.

„Jak se to začalo odkrývat, zjišťovali jsme čím dál větší škody. Museli jsme sundat celý vršek a vazbu, odebrat kus zdiva a tím mohla začít celá rekonstrukce,“ pokračoval starosta.

Měděné okapy a svody jim však hned někdo ukradl, proto musely být nahrazeny umělohmotnými. Žlaby, oplechování a nová stříška však zůstalo celo měděné. Slavnostního vysvěcení se ujal kolínský farář Libor Bulín a místní farář Bedřich Blažek. Celková částka za rekonstrukci byla čtyři sta padesát tisíc korun.

„Kapličku je pojištěna na čtyři sta tisíc. Škodu jsme okamžitě nahlásili, ale pojišťovna to nyní zpochybňuje. Částka je prý na celé zřícení kapličky, tak to musíme ještě dořešit,“ ukončil Ivan Kašpar. Součástí celé rekonstrukce bylo i pokácení zbylých tří lip. Při vysvěcení kapličky byli hned vysázeny nové mladé stromky, mezi kterými nyní krásně vynikne. V rámci oprav veřejného osvětlení byla také nasvícena.