Na podlaze v těchto dnech pilně pracují Jonáš a jeho parta z kolínské Střední odborné školy stavební a středního odborného učiliště. Ta by se už pomalu měla blížit do slavného finále. „Podlaha by měla být hotová do konce tohoto týdne. Když se ovšem nic nezmění, a půjde všechno tak jak má,“ uvedla manažerka projektu Lucie Kolková za Lepší místo.

Oprava se konkrétně týká podlahy v prvním patře tábornické základny ve Fügnerově ulici v Kolíně a pro unii je velice důležitá. Mladí táborníci zde budou v budoucnu trávit spousty času.

Podle Lucie Kolkové se mimo Jonáše a jeho party na stavbě podílí mnohem více účastníků. „Chodí tam pomáhat i první a druhé ročníky. Kluci, co byli tváří projektu, mají již všechny učňáky za sebou. Takže zároveň předávají zkušenosti těm mladším žákům,“ řekla. Během realizace na ně dohlíží i pověřený odborný mistr.

Ruku k dílu přiložili také samotní táborníci, kteří se už nové podlahy nemohou dočkat a cílů mají mnohem více. „Táborníci se s projektem snaží pokračovat dále, nechtějí, aby to zůstalo jen u podlahy,“ potvrdila Lucie Kolková.

Oprava podlahy je ale jen začátek. „Rekonstrukce podlahy, kterou jsme vyhráli, je vlastně první krok oprav, které se budou dělat,“ potvrdila Anna Reichlová z tábornického klubu Oregon.

Jana Kratochvílová, předsedkyně a manažerka neziskové organizace Leccos, při převzetí ceny.
V Českém Brodě se rozdávala radost. Jak využije dary třetí výherce?
Ilustrační foto.
Kolín chce peníze na chytré toalety. Město by mohlo pořídit dvě