Turnaji přálo počasí a jen z obce se přihlásilo nečekaně mnoho sportovců, přesně 15 dvojic. Hostů přijelo 6 dvojic. Turnaj startoval po poledni a finále se
dohrávalo téměř za tmy. Pro účastníky turnaje připravila obec posvícenské koláče, čaj a kávu. "Vítězné týmy byly také odměněny posvícenskými koláči," připomněl Rudolf Vaigl, technický ředitel turnaje s tím, že petanque je jako jeden z mála sport pro všechny generace.

V turnaji soutěžily zvlášť týmy domácích a hostů. Z Oplan (domácí) se přihlásilo 15 týmů, které byly rozlosovány do tří skupin po pěti týmech. V každé skupině se utkali systémem každý s každým. První tři z každé skupiny postoupili do finále, kde byli nazazeni do pavouka podle umístění ve skupině.