„Tísňová linka 158 přijala oznámení, že od TPCA Ovčáry směrem k Tescu jede autobus MHD, který řídí údajně opilý řidič,“ uvedla mluvčí kolínské policie Věra Žídková s tím, že autobus hlídka zastavila na zastávce v Kolíně. Řidič předložil všechny nezbytné doklady k provozu a řízení autobusu a po té byl podroben dechové zkoušce.

„Hlídka mu naměřila 1,19 promile alkoholu a vyzvala ho k lékařskému vyšetření,“ upřesnila policejní mluvčí. Řidič to však odmítl. „Byl zadržen a po vystřízlivění mu bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Poté byl propuštěn,“ dodala Věra Žídková.

O vyjádření k tomuto incidentu jsme požádali provozovatele městskéautobusové dopravy v Kolíně – firmu Veolia Transport Chrudim.

„Tento člověk se u nás s největší pravděpodobností za volant už nedostane. S největší pravděpodobností říkám proto, že v této chvíli v autobuse nesedí, je ve stavu nemocných. A my vyvíjíme aktivitu, abychom dostali co nejdříve vyjádření od policie, potažmo od správního orgánu,“ objasnil generální ředitel firmy Jindřich Poláček.

Vedení předpokládá, že správní orgán bude velice přísný a řidič ztratí způsobilost k řízení autobusu. Tím okamžikem přestane být jejich zaměstnancem.

„Řidič byl u nás zaměstnán od 1. července, bohužel se tato politování hodná událost stala až po vypršení zkušební doby. Pokud by to bylo ještě v té době, tak už bych vám dnes mohl říci, že není naším zaměstnancem,“ ukončil Jindřich Poláček s tím, že na ostatní poctivé řidiče vrhá celá kauza špatný stín.

Přestože jsou řidiči před výjezdem namátkově podrobováni dechové zkoušce, zbývá cestujícím pouze doufat, že jízdou městskou hromadnou dopravou nebudou riskovat své zdraví nebo to nejcennější – vlastní život.

OTÁZKA DNE: Jak potrestat opilého řidiče?

close zoom_in

Lenka Burianová
33 let
Kolín

Já bych ho určitě propustila, protože řidič prostě nesmí pít.

close zoom_in close zoom_in

Jaroslav Darebný
42 let
Kolín

Takový člověk tam nemá vůbec co dělat a už vůbec ne dělat řidiče.

close zoom_in close zoom_in
Miroslava Darebná
38 let
Kolín

Jako profesionální řidič by si to neměl dovolit. Ohrožuje nejen život svůj, ale i cestujících, co sedí za ním. Hlavně na to by měl myslet.

close zoom_in Miloslava Raková
66 let
Kolín

Je to tedy sprosté, že si to vůbec dovolí. Dala bych mu určitě zákaz jízdy na nějakou dobu a taky finanční pokutu.

close zoom_in Jaroslava Maňková
70 let
Kolín

Určitě bych mu řekla, ať okamžitě odevzdá řidičák a šel by od válu.