Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Okružní bude zrekonstruovaná, Truba bude mít novou komunikaci

Kouřim  - Zvelebování Kouřimi pokračuje. Na letošní rok má radnice v plánu ještě spoustu investičních akcí. Mezi ně patří rekonstrukce Okružní ulice, silnice II/334 a výstavba komunikace a posílení vodovodního řádu v lokalitě Truba.

18.6.2014
SDÍLEJ:

Kolínský deníkFoto: Deník/ Jakub Šťástka

Podle starostky města Zuzany Čihákové se bude rekonstruovat úsek mezi autobusovým nádražím a základní školou Miloše Šolleho, kde chodí hodně lidí, zejména dětí. Právě proto je rekonstrukce nutná, jelikož u silnice nejsou chodníky, po kterých by žáci mohli bezpečně dojít do školy.

To by se po rekonstrukci mělo změnit. Podle starostky totiž město chce vybudovat jak chodníky, tak nové osvětlení.

Dále by měla být v rámci rekonstrukce opravená také opěrná zeď, Kouřimští nezapomínají ani na kanalizaci. Ta by měla být zrekonstruovaná.

Rozpočet na celou akci se vyšplhal na téměř 23,5 milionu korun. Finance, které se na rekonstrukci použijí, však nejsou rozhodně jen z rozpočtu města. To se na krytí nákladů pouze spolupodílí. Nejvíce peněz jde z krajských dotací. Samotná Kouřim zaplatí ze svého rozpočtu 2,7 milionu korun.

Celá rekonstrukce by měla být hotová do konce listopadu. Pak již bude nejen cesta do školy pro děti bezpečnější.

Se stejným termínem dokončení se počítá také u výstavby komunikace na Trubě. V současné době se však provádí úprava původního projektu a nová kalkulace. Cena tak ještě není jasná. Původní parametry totiž byly dané až k vodárně. Jenže došlo ke změně rozhodnutí a k vodárně se komunikace stavět nebude.

„Na komunikaci jsme nezískali dotaci," řekla Čiháková. Město tak musí nést náklady v celé výši.

Ještě však není jasné, zda půjde z větší části o peníze z rozpočtu města, nebo z fondu financování investic a obnovy vodovodu a kanalizace, včetně přiváděcích řádů a staveb pro úpravu vody.

Zastupitelé se však na květnovém zasedání městského zastupitelstva shodli, že tento bod znovu projednají na červnovém zasedání zastupitelstva. To se uskuteční ve středu 25. června od 18.00 hodin v obřadní síni radnice v prvním patře.

Po tomto datu by tak mělo být jasné financování akce. Město by už také mělo vědět částku, kterou bude muset na novou komunikaci a posílení vodovodního řádu v lokalitě Truba sehnat.

Autor: Lucie Mašínová

18.6.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou o koloběžkovém cestování
35

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Ilustrační foto.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny na Kolínsku

Kolínsko - Přinášíme vám fotografie z prvního dne voleb.

Radimští mohou do volební místnosti výtahem

Radim - Do volební místnosti v Radimi se poprvé voliči dostanou také výtahem. Toho využívají hlavně senioři, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Také v Radimi je prozatím zájem o volby poměrně velký.

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Dobřichov - Ve volební komisi v Dobřichově jsou dva muži. Společně s dámským osazenstvem komise dohlíží na to, zda mají voliči platné občanské průkazy. "Lidé od dvou hodin chodí průběžně," shodují se komisaři. Žádný problém prý zatím nenastal. Volit chodí lidé různého věku. V obci vydali pět voličských průkazů.

Nedočkavci čekali venku před otevřením volební místnosti

Pečky - Volební komise 4. okrsku v Pečkách se začala ve zdejší sokolovně scházet v půl druhé. Bylo potřeba připravit obálky a zapečetit urny. Už pár minut před druhou hodinou stáli venku první nedočkavci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení