Do akce se zapojují města, obce, spolky, školy i jednotlivci. Většině je odměnou „jen" dobrý pocit z vyčištěného kousku přírody, někde organizátoři chystají na závěr brigád občerstvení nebo kulturní program. V Úvalech přišli letos s nápadem, jak obyvatele motivovat k úklidu zeleně ve svém okolí ještě více. Hlavní cenou pro toho, kdo bude nejlepší mezi brigádníky, je odměna ve výši ročního poplatku za svoz odpadu, a to pro celou rodinu.

Svoje síly ve spolupráci 
s Městským úřadem Úvaly dobrovolníci spojí v sobotu 9. dubna od devíti hodin. Jejich úsilí bude směřovat na úklid hned několika lokalit. Sraz zájemců bude na silnici na Přišimasy, u mateřské školy, na Slovanech u hřiště, v Radlické čtvrti na rohu ulic Lipanská a Želivského, před vchodem do základní školy, před vstupem na fotbalové hřiště, před plaveckým bazénem 
a u Horoušánek na roh ulic E.E. Kische a Tigridova. Po skončení úklidu je naplánované společné opékání buřtů na hřišti pod sokolovnou.
Vyhlášení výsledků celé akce se uskuteční 16. dubna na Dni Země na vrchu Klepec u Přišimas, jehož se letos uskuteční jubilejní 10. ročník.

O týden později se bude uklízet například v kaštanové aleji v kolínských Borkách pod taktovkou Tábornického klubu Arnika Kolín. Po skončení akce čeká na dobrovolníky odpoledne plné her a kulturní program.

Stejný den (23. dubna) se bude uklízet také třeba v Borečku v Cerhenicích, účastníci se po práci mohou těšit na dobré občerstvení.