Jak nám ale řekl kolínský starosta Vít Rakušan, množí se stížnosti na „hudbu", kterou někteří „umělci" na nástroj vyluzují. Více problematiku rozebíral starosta na svém facebookovém profilu. Ten říkal, že byl piánu nejdříve nakloněn, to se ale pomalu mění.

„Ale je fakt, že umístit nástroj vydávající kromě libých zvuků i pěkný randál, a to ve chvíli, kdy do něj nevychovaně buší (a ničí ho tím) lidé, kteří hrát neumějí, vyžaduje od lidí určitou míru soudnosti, vychovanosti, ohleduplnosti," napsal.

Klavír zažil utrženou petlici, hraní v noci, rušení nočního klidu, krabičky od cigaret zastrčené do klavíru.

Není navíc žádným tajemstvím, že na odvrácené straně klavíru vzniká i menší skládka. „Jsem vždycky šťastný, když otevřeným oknem radnice slyším hrát někoho, kdo to umí a chce se o své umění podělit s ostatními. Ale dávám klavíru na tomto místě skutečně poslední šanci zpřísníme dozor, pokud se bude nadále poškozovat a nabalovat na sebe víc nepořádku, vandalismu a hluku než hudby, dáme ho z náměstí pryč," uvedl Vít Rakušan.

Ten také kritizoval fakt, že na rozdíl od jiných měst v Kolíně kolem piána nevznikla komunita, která by se o něj chtěla starat, organizovat hraní nebo založit facebookový profil. „A dodávám, že to nikde nezařizovala a neorganizovala radnice… To není městské piano… Nechali jsme ho dovést do prostoru města a sami byli zvědaví, co se bude dít… Ale prostě se to nevyvinulo dobrým směrem. A je třeba do experimentu zasáhnout…" uvedl.