Z toho důvodu je možné, aby směr z Kostelce na autobusových linkách 402 a 409 fungoval podle pravidelného provozu, ale zároveň je také nutné, aby tytéž linky v opačném směru, tedy ve směru do Kostelce nad Černými lesy, jezdily po odklonové trase.

Z toho důvodu nemohou autobusy ve směru do Kostelce obsloužit zastávku Kostelec n. Č. l. S- sanatorium. Zastávka Kostelec n. Č. l. – Svatbínská je zrušená bez náhrady, protože jinde, než v bezprostřední blízkosti křižovatky nemá smysl. Zároveň je zrušená také z důvodu bezpečnosti provozu. Nikam jinam do bezprostřední blízkosti této křižovatky totiž nelze zastávku umístit

Tento výlukový jízdní řád platí až do 29. dubna. Poté by měl opět platit klasický jízdní řád a všechny zastávky by měly být v provozu. Autobus linky 409 jezdí z Českého Brodu od železniční stanice přes Přistoupim a Krupou až do Kostelce nad Černými lesy.

Místo pěti zastávek tedy v Kostelci autobusy ve směru z Českého Brodu obslouží jen tři zastávky. Je možné nastoupit či vystoupit na zastávce Kostelec n. Č. l. – Chaloupky, Kostelec n. Č. l. – Svatbín, případně na náměstí.