Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé Velkého Oseku už nemusí pro pitnou vodu k cisternám

Velký Osek – Obyvatelé obce si mohou oddechnout. Skončilo jim náhradní zásobování pitnou vodou pomocí cisteren. To bylo nutné po dobu opravy vodojemu a ještě chvíli po ní, než se vyhodnotily rozbory kvality pitné vody.

12.6.2017
SDÍLEJ:

Oprava vodojemu ve Velkém OsekuFoto: Vodos Kolín

„Vodojem ze 70. let byl technicky zastaralý, již netěsnil, protékal plášť,“ popsal starosta Pavel Drahovzal.

Jak vysvětlil výrobní ředitel Vodosu Kolín Luboš Haken, tyto netěsnosti přinášely potíže při provozování vodovodního systému pro tuto obec. Oprava byla neodkladná i z dalšího důvodu. „S příchodem teplého počasí by již provozovatel Vodos Kolín nemohl dodávat takové množství vody, které jeho odběratelé požadují,“ uvedl Luboš Haken.

Oprava probíhala za plného provozu vodojemu a celého vodovodního systému. Prováděl ji Vodos Kolín, stejně jako náhradní zásobování pitnou vodou. „To muselo být zajištěno až do vyhodnocení úplného rozboru kvality pitné vody, kdy voda ve vodovodním systému mohla být opět prohlášena za vodu pitnou. Po dobu celé akce se podařilo dodávat do všech domácností a zařízení vodu nepitnou,“ dodal Luboš Haken.

To obyvatelé velmi ocenili. „Během opravy bylo možné vodu z kohoutku používat na mytí a splachování, takže pokud jsme si došli k cisterně odhadem pro dva kbelíky po 10 litrech denně, stačilo to,“ popsal Pavel Drahovzal. „Ale samozřejmě díkybohu za to, že už nám vše funguje a cisterny už nepotřebujeme,“ dodal. Doplnil také, že oprava probíhala za přísných desinfekčních opaření.

„Obnova těsnosti pláště vodojemu byla provedena tmelem se skelným vláknem a zajištěna několika vrstvami nátěru, který je schválen atestem pro styk s pitnou vodou. Tímto odběratelé nemusí mít obavy, že by jim byla dodávána pitná voda, která by mohla ohrozit jejich zdraví,“ připomněl Luboš Haken s tím, že dokumenty pracovních postupů a použitých materiálů byly schváleny krajskou hygienickou stanicí, která vydala stanovisko, jímž se dodavatel prací řídil.

„Rád bych poděkoval za shovívavost odběratelům, kteří byli touto obnovou omezeni při dodávkách pitné vody pro své domácnosti. Taktéž vlastníku vodovodního systému Obci Velký Osek, který financoval celou akci ze svých prostředků na obnovu vodohospodářského zařízení,“ uzavřel ředitel Vodosu.

Autor: Jana Martinková

12.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

KRIMI MIX: Ukradli peníze, maso i jízdní kolo

Kolín - Přinášíme vám krimi zprávy z Kolína.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

Kouřim - Zdravotní středisko v Kouřimi bylo velkým tématem letošního roku. Vedení města se rozhodovalo, zda zázemí pro lékaře vybudovat přímo na historickém náměstí nebo raději v těsné blízkosti základní školy. Vedení města a zastupitelé nakonec pro případnou výstavbu zdravotního střediska ve města zvolili variantu v ulici Čs. armády s byty.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Kolín - Představujeme vám dvě třídy ze Základní školy v Plaňanech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení