Ze všech stran byla slyšet chvála. Ať už z úst starosty obce Jaroslava Lukeše, zhotovitele stavby nebo od zástupců Středočeského kraje.
Slavnostního otevření se měl původně zúčastnit také hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, ten však nakonec vzhledem ke komplikacím v dopravě, nestihl dorazit. Přislíbil však na dálku návštěvu obce v brzké době.

Jiří Čapek, mostní technik Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje, předal ještě před zahájením slavnostního aktu do rukou starosty obraz. Obraz, který Jiří Čapek osobně maloval, znázorňuje starý gotický kamenný most. Jiří Čapek si přál, aby tento obraz zdobil obecní úřad a navždy místním připomínal historický most, který v obci stával, a který nakonec musel přenechat místo novému, modernějšímu mostu.

Po předání obrazu došlo ke projevům. Padala hlavně slova chvály. Rozhodně jimi nešetřil zejména Jaroslav Lukeš. „Moc rád poděkuji všem, kteří si to zaslouží. To je v prvé řadě Krajský úřad Středočeského kraje pod vedením pana hejtmana Miloše Petery," začal svou řeč a vysvětlil, že právě Kraj akci zajistil po finanční stránce. Dále starosta poděkoval prováděcí firmě. „Pracovali od pondělí do neděle," pochvaloval si Jaroslav Lukeš pracovní nasazení zhotovitelů.Nezapomněl dodat, že již 22. prosince bylo zabetonováno. Připomněl, že pak stavbě nepřálo počasí, přesto se však most podařilo dokončit ve velice krátké době.

„Chci poděkovat místním občanům, spoluobčanům, kteří trpělivě snášeli tu útrapu, že museli objíždět svoji obec," pronesl také ve svém projevu Jaroslav Lukeš. Připustil sice, že nešlo o velice dlouhou dobu, ale i tak ocenil, že místní obyvatelé trpělivě snášeli zdržování dopravy vzhledem k objízdné trase. Kladně se také vyjádřil o vztahu občanů a pracovníků, kteří na mostě pracovali. Pracovníci byli podle jeho slov ve všem vstřícní a od občanů prý na dělníky nebyla jediná stížnost. Stejně to prý bylo také v opačném případě. Tedy ani dělníci si nestěžovali na neukázněnost občanů.

Současně s mostem je hotový také chodník pro pěší, který dříve v Klášterní Skalici chyběl. Podle starosty se stihlo dokončit také veřejné osvětlení u mostu a stavba je tak nyní kompletní. Právě chodník a lampu musela obec zařídit sama ze svých zdrojů.