Zaměstnanci dosud parkovali v areálu, kde poté místa chyběla právě pro řidiče z řad veřejnosti. Díky nové ploše za nemocnicí bude nyní parkování v okolí špitálu pro všechny strany komfortnější. Projekt uskutečněný z dotace Středočeského kraje vyšel téměř na 50 milionů korun.

Nová parkovací plocha navýšila počet dosavadních stání pro zaměstnance z 86 míst na 511 míst, z toho 14 míst pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace plus dvě místa pro elektromobily. Zařízení aktuálně zaměstnává téměř 1400 lidí.

„Nové dopravní řešení v areálu kolínské nemocnice je přínosné pro všechny. Jsem rád, že se našel způsob, jak zajistit parkování pro zaměstnance a současně získat místa pro klienty a návštěvy. Navíc bude zajištěn bezpodmínečně nutný plynulý provoz na komunikaci U Nemocnice, a především před hlavním vjezdem do areálu nemocnice z Žižkovy ulice,“ řekl po slavnostním otevření parkoviště náměstek hejtmanky pro zdravotnictví Pavel Pavlík.

Najít zubaře, který odpovídá požadavkům na kvalitní péči o chrup ve 21. století, není úplně snadné. Ilustrační foto.
Přes dva tisíce lidí na jednoho zubaře. A letos končí na Kolínsku další

Nová parkovací plocha je samozřejmě osvětlená, opatřená kamerovým systémem a umožňuje obousměrný dopravní režim.

„Zaměstnanci dosud parkovali v areálu anebo na komunikacích v jeho sousedství. Nyní se parkování jak pro zaměstnance, tak pro pacienty významně usnadňuje, stává se důstojnějším a nemá negativní dopad na životní prostředí,“ řekl o nové stavbě Petr Chudomel, předseda představenstva Oblastní nemocnice Kolín.