Pořadatelé z kolínského Sportovního oddílu plavání vypsali tentokrát tratě v délce jeden, pět a deset kilometrů pro dorost, dospělé a masters, kadeti a starší žáci změřili své síly na pět kilometrů, mladší žáci na tři kilometry a veřejnost si plavání v řece mohla vyzkoušet na pět set metrů. Na tuto trať nakonec vyrazilo jen jedenáct plavců.

„Z důvodů omezení v rámci koronaviru nemohli dorazit tradiční účastníci z Velké Británie,“ omlouvali přítomní ze Židovské obce.

Některé účastníky také odradilo chladné a občas deštivé počasí. „Voda v řece má sedmnáct a půl stupně celsia, což opravdu není hodně. I někteří dálkoví plavci měli problémy a třeba závod na deset kilometrů nedokončili,“ shrnul Petr Černý z plaveckého oddílu.

Slavnostní zahájení memoriálu se odehrálo po obědě, v čase, kdy už byly dopolední disciplíny odplavány, takže starosta města Michael Kašpar mohl pronést nejen několik slov v nichž poděkoval za organizaci členům místního plaveckého oddílu a přivítal účastníky, ale zároveň předat i ceny všem dosavadním vítězům toho dne.