Teprve pětiletá holčička skončila po tvrdém pádu na dně třímetrové šachty. Důvod? Policie pátrá. Zatím to však vypadá na lapidární záležitost: děvčátko mělo smůlu a šláplo na špatně zavřené víko, které se pod ním propadlo.

K události, která se odehrála v půl osmé ráno, přijeli záchranáři, hasiči i policisté. Pětileté děvčátko po úspěšném osvobození ze šachty transportovali do kolínské nemocnice. „Záchranáři měli podezření na poranění páteře,“ řekla Tereza Janečková, tisková mluvčí středočeské záchranky.

Záležitosti se v současné době věnuje policie, která vyšetřuje, jak k nešťastnému incidentu došlo. „Domníváme se, že dítě šláplo na nedostatečně zajištěné víko a spadlo do díry,“ uvedla Martina Fejfarová, mluvčí kolínských policistů.

Policisté také prošetřují, kdo za šachtu zodpovídá. „Pokud tam bude pochybení, lze to kvalifikovat podle následků zranění té holčičky. V případě závažného zranění by to byl trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti, kde je sazba až jeden rok odnětí svobody,“ řekla Martina Fejfarová.

Pokud by se nejednalo o tak závažné zranění, policie by událost označila jinak. „Jednalo by se o přestupek, kde by správní orgán rozhodl o sankci,“ dodala Fejfarová.

Další informace vám brzy přineseme.