A ono ejhle. Nejen výše položené oblasti Kolínska, ale i vlastní Kolín a okolí se v sobotu odpoledne ocitly pod sněhovou peřinou.

Příděl sněhu přidělal starosti řidičům, zima a vytrvalé sněžení odradilo i mnoho pěších od toho vůbec vystrčit nos z vytopených prostor. Vlastní Kolín byl už odpoledne bez problémů sjízdný, mimo město po tzv. okreskách řidiči takříkajíc plužili krokem ve vrstvě bílé pokrývky.

S příchodem tmy a také ústupem sněžení už byly hlavní silniční taky i malé silničky ošetřené posypem a dobře sjízdné.

Silničáři, byť mají stále ještě provoz letní údržby (zimní začíná až 1. listopadu), sledovali předpovědi meteorologů, takže technika byla připravená k výjezdu.

„Samozřejmě se může některým řidičům zdát, že údržba trvala dlouho," řekla dispečerka správy a údržby silnic, jež na Kolínsko a okolí vyslala ve dvě odpoledne osm vozů. Na základnu se vrátily krátce před půlnocí. „I když jsou nyní všechny silnice sjízdné, ošetřené chemickým posypem, zvýšené opatrnosti  při jízdě určitě není nazbyt," dodala dispečerka.

Potíže na silnicích nedělal jen vlastní sníh, ale také větve, které neusnesly tíhu sněhu a zlomily se. Během soboty silničáři odklízeli ze silnic i dva celé spadlé stromy.

I v místech, kde na sněhovou vločku obvykle narazíte jen sporadicky, napadlo v sobotu pět až sedm centimetrů sněhu. Na nehodovosti se to ale podle policistů víceméně neprojevilo. Ne že by se místy nestalo, že auto skončilo v příkopu, jako například u obce Mrzky. „Žádné vážné nehody s těžkými následky jsme ale nezaznamenali," uvedla mluvčí kolínských policistů Věra Žídková.

Stejně jako silničářům přidělávaly i policistům starosti spadlé větve, které komplikovaly provoz na silnicích v regionu. Ještě v neděli se jich několik objevilo, například v oblasti Doubravčic  a Vrátkova.