Návštěvníci si mohli prohlédnout a vyzkoušet nejen digitální střihací pult a další současné zařízení pro tvorbu televizních šotů, ale i historickou techniku, které je Jan Figar sběratel a propagátor. „Nedávno jsme zprovoznili střihací pult na filmy, ten už nemá nikdo,“ usmíval se a zároveň jej s nadšením spustil.

Přítomný byl i legendární moderátor a technik kolínského Rozhlasu po drátě Petr Veselský, právě zařízení z tohoto rozhlasového studia včetně archivu je také v tomto současném televizním. „Byla největší škoda, že Rozhlas po drátě v Kolíně skončil,“ vyznala se jedna ze současných televizních redaktorek.

Všichni nadšenci z televizního studia jsou středoškoláci či vysokoškoláci a práci dělají ve svém volném čase. „Snažíme se točit čtyři reportáže měsíčně, jedeme podle předem připraveného plánu,“ dodal Figar.

Než nový ředitel České televize zrušil projekt Digi náves, prezentovali filmaři své reportáže v ní a nejen kolínští diváci je mohli vidět na obrazovkách státní televize, i když v časných ranních nedělních hodinách. Teď se prezentují na městských i svých internetových stránkách. O doprovodný program pro nejmenší se před budovou studia postarali kolínští vodní skauti Poutníci.