Lektoři ze společnosti Kostka, která zavádí koloběžky do škol v rámci projektu Tělák nás baví, je seznámili s bezpečnou technikou jízdy.

Šestka tím chce oživit hodiny tělesné výchovy a nabídnout žákům něco nového. Učitelé mohou koloběžky využít nejen při tělocviku, ale také na školní výlety, třídní hodiny nebo na výuku v přírodě. Ředitel školy Lukáš Kačer pozval i učitele z ostatních kolínských škol, které si koloběžky mohou zapůjčit.

„Naším cílem je vnést do tělesné výchovy radost a změnit její fungování. Koloběžky nejsou cílem ale prostředkem, aby se děti více pohybovaly a někam dopravily. Ovládnout koloběžku je daleko rychlejší než kolo. Koloběžka je pomalejší a dítě dokáže situace na ní vyřešit snadněji než na kole. Jízdu lze spojit například s environmentální výchovou v lese nebo s výukou dějepisu ve městě,“ vysvětlil docent Tomáš Dohnal, odborný garant projektu a vysokoškolský pedagog.

Žáci během 45 minut zvládli to nejdůležitější. Vyzkoušeli si, jak se na začátku protáhnout, brzdit, střídat nohy, ale i správný odraz a pohyb celého těla. Obzvláště u těch nejmenších byla vidět radost z nové pohybové aktivity. Nadšené tváře a veselé cinkání potvrdily, že koloběh bude všechny bavit.

Lída Charvátová